Ważne informacje
Informacja: ZAPRASZAMY NA NOWĄ WITRYNĘ NASZEJ SZKOŁY  www.spolesnica.edupage.org                                           
A A A

Aktualności

ZAPRASZAMY NA NOWĄ WITRYNĘ NASZEJ SZKOŁY

www.spolesnica.edupage.org 

   18 .06.2019r .w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Czterolatki wsiadły do barwnego pociągu by wyruszyć w ,,Wakacyjną podróż”. Po występach, maluchy pożegnały starszaków wierszem i kwiatami. W podziękowaniu za całoroczną pracę dzieci otrzymały od wychowawczyni dyplomy i życzenia powodzenia w przedszkolu w Oleśnicy oraz upominki od Rady Rodziców. Także pani dyrektor - Joanna Maćkowiak obdarowała wszystkie dzieci cukierkami i zabawkami dydaktycznymi oraz złożyła życzenia radosnych, bezpiecznych wakacji. Po życzeniach i podziękowaniach przyszła pora na wspaniały tort. Przy kawie i herbacie był czas na wspomnienia, refleksje i podsumowania.
                                                                                                                                          I.M.
         W czwartek 06.06.2019 r. odbyła się wycieczka dzieci i rodziców do „Deli Parku” w Rosnówku. Na samym początku zwiedziliśmy mini zoo, gdzie zobaczyliśmy m.in. lemury, alpaki, kucyki, osiołki oraz owce. Dzieciom podobały się także figury znanych postaci z bajek takie jak Shrek, kot w butach, minionek, przy których chętnie pozowały do zdjęć. Następnie oglądaliśmy różne zwierzęta prehistoryczne oraz owady w powiększeniu. Kolejną atrakcją były miniatury znanych budowli z całego świata. Odwiedziliśmy także podniebną Eko-wioskę i szukaliśmy z góry ukrytych zwierząt zamieszkujących Wielkopolski Park Narodowy. Przedszkolaki bawiły się również na placu zabaw, w mini parku linowym oraz korzystały z różnych dmuchańców. Po aktywnym wypoczynku był czas na lody oraz obiad w McDonaldzie. Był to bardzo udany dzień, mile spędzony, który dzieci będą jeszcze długo wspominać.          24.05.2019r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Rodzice odświętnie ubrani zasiedli na widowni, a wśród dzieci trwały ostatnie przygotowania przed występem. Gong oznajmił początek przedstawienia. Dzieci – zwierzątka przedstawiły sztukę pt. ,,Rodzina”. Rodzice ze wzruszeniem obejrzeli przedstawienie, za które nagrodzili artystów gromkimi brawami. Po przedstawieniu dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego tańca, po którym nastąpiło wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków. W uroczystości udział wzięła także pani dyrektor Joanna Maćkowiak, która pogratulowała rodzicom zdolnych pociech i złożyła życzenia wszelkiej pomyślności dla wszystkich rodzin.Przygotowania do Dnia Matki i Dnia Ojca. Z wypiekami na twarzy, w skupieniu i z wielką precyzją dzieci przygotowywały upominki dla rodziców.W piątek 31.05.2019 r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w przedszkolu odbyły się zawody sportowe. Konkurencje odbywały się na boisku w Nietuszkowie. Były skoki w workach, bieg z jajkiem na łyżce, wyścigi rzędów, rzuty do celu oraz zabawy z piłkami. W przedszkolu na dzieci czekał słodki poczęstunek. Wszystkie przedszkolaki otrzymały prezenty i zadowolone wróciły do domu.     W tygodniu poprzedzającym Święta odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci i rodziców. Celem zajęć było poznanie tradycji wielkanocnych. Spotkanie podzielone było na kilka części, w trakcie których, przeplatały się różne metody i techniki pracy. Pierwsza część, to występy dzieci. Druga – to rozwiązywanie zagadek i opis wylosowanej tradycji świątecznej w wykonaniu rodziców. Główną częścią spotkania były zajęcia kreatywne, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały świąteczne kartki, wykorzystując do tego celu różne, kolorowe nasiona. Wszyscy bardzo pilnie pracowali, a efekty pracy były piękne. Także Pani dyrektor wykonała piękną, nietypową kartkę. Po skończonej pracy odbył się Kiermasz Taniej Książki, a podsumowaniem był wspólny poczęstunek przy wielkanocnym stole. Podczas spotkania złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.
                                                                                                                                                                                            I.M.
Aby nasze przedszkole na Święta wyglądało bardzo ładnie, wykonaliśmy różne ozdoby. Ozdobiliśmy kurczaki, pomalowaliśmy pisanki, zasialiśmy rzeżuchę, z pomocą mam wykonaliśmy koszyczki, do których później zając włożył upominki i ukrył je w parku. W wielki piątek dzieci kroiły warzywa na sałatkę, którą wspólnie zjedliśmy na śniadanie. To był radosny czas oczekiwań na Święta Wielkanocne.
                                                                                                                                                                                                                   I.M.Maluszki wiedzą już bardzo dużo o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie wiosny. Potrafią opowiedzieć o ptakach, które powracają do Polski na wiosnę, rozpoznają pierwsze wiosenne kwiaty, a także wiedzą, które zwierzęta budzą się z zimowego snu.  Aby te wszystkie wiadomości zapamiętać najlepiej utrwalać je przez działanie i obserwację przyrody. Ponieważ zauważyliśmy, że na swoje stare gniazda powróciły już bociany, postanowiliśmy przygotować im ,,nowe gniazda” wykonane z naturalnych materiałów. Dzieci z zapałem zabrały się do wykonania gniazd, w których szybko pojawiły się pisklęta.
                                                                                                                                                                                        I. M.