Ważne informacje
Informacja: ZAPRASZAMY NA NOWĄ WITRYNĘ NASZEJ SZKOŁY  www.spolesnica.edupage.org                                           
A A A

ZAPRASZAMY NA NOWĄ WITRYNĘ NASZEJ SZKOŁY

www.spolesnica.edupage.org…wakacji nadszedł czas…Dziś usłyszeliśmy ostatni dzwonek w tym roku szkolnym.  Uczniowie z wielką ulga i radością trzymali w dłoniach świadectwa  ukończenia szkoły,  czy też promujące ich do następnej klasy. Najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe Nie brakowało podziękowań, uścisków i gratulacji. Po części oficjalnej mogliśmy zobaczyć program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 3 i 4b. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i  bezpiecznych wakacji.
                                                                                                                                                                                 J.B.
       We wtorek 18.06.2019 r. uczniowie klasy VIII zaprosili gości p. Wójt Gminy Chodzież K. Szejner, hrabiego        M.Grudzińskiego z małżonką, Grono Pedagogiczne oraz Rodziców na  apel  z okazji pożegnania szkoły.  Wychowankowie  przedstawili w formie słowno-muzycznej,  „na wesoło” życie w szkole oraz w klasie. Nie obyło się bez uśmiechów oraz wielu łez. Klasa VII życzyła starszym kolegom i koleżankom dużo sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej. Wyróżniający się uczniowie kl. VIII otrzymali nagrody.wyróżnienia i pamiątkowe długopisy. Były także podziękowania dla rodziców. Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą naszych ósmoklasistów na przestrzeni 10  lat;  od przedszkola do ósmej klasy. Krótkie wspomnienie, którego autorem był p. M. Borkowski wzruszyło i rozbawiło wszystkich oglądających.
                                                                                                                                                                                           J.B.
puszki.jpg        W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła w Oleśnicy przystąpiła do XIII edycji Konkursu „Aluminiowa Góra Puszek”. Organizatorem konkursu było Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Toniszewie. Akcja trwająca kilka miesięcy cieszyła się dużym zainteresowaniem  wśród    uczniów i zakończyła się po raz drugi wielkim sukcesem. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zajęcia przez naszą szkołę       I miejsca. 

                                                                                                                                                                                                A. W.

 Scan 0059        W miesiącu czerwcu w naszej szkole odbył się Konkurs kaligraficzny dla klas I-IV, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Kaligrafii w każdej klasie.  Zadaniem uczestników było zapisanie krótkiego tekstu literackiego na czterech poziomach trudności. Komisja konkursowa oceniała kształt pisma, ogólne wrażenie estetyczne, sposób łączenia liter i poprawność ortograficzną. Uroczyste ogłoszenie wyników,  wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 12 czerwca. Mistrzami Kaligrafii zostali: w klasie I  Krzysztof Lasota,  w klasie II  Julianna Adryan,  w klasie III  Nadia Mizgalska,  w klasie IV a  Zuzanna Maćkowiak, w klasie IV b Emilia Chmielewska . Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia. 
                                                                                                                                                                         A.W.Miłe „godziny dla rodziny”
    To tylko pierwsza część hasła festynu, który zorganizowano przy Szkole Podstawowej w Oleśnicy. Frekwencja i pogoda dopisały nadspodziewanie. Zaś bardzo nośna i celna nazwa całości brzmiała: „Wspólna Zabawa to Podstawa – Czyli Oleśnickie Godziny Dla Rodziny”.
To że mieszkańcy tej miejscowości potrafią się bawić i integrować, a czasem także wspomóc potrzebujących udowodnili już nie raz. Podobnie było w ubiegły piątek. Festyn przy boisku zgromadził dziesiątki mieszkańców w różnym wieku. Nie brakowało uczniów szkoły, nauczycieli a przede wszystkim tych, dla których adresowana była zabawa: rodzin z dziećmi, którym nierzadko towarzyszyli dziadkowie.
     Na otwarcie imprezy dojechały zastępczyni wójta Ewa Kubiś sekretarz gminy Katarzyna Staśkowiak oraz przewodnicząca Rady Gminy Ewa Śliwińska. Pierwsza jed   nak głos zabrała pomysłodawczyni imprezy radna gminy Chodzież Iwona Fudała, która zachęcała, by bawić się w gronie najbliższych, „bo nie ma nic lepszego jak rodzina”. Ewa Kubiś zaś dodała - Pomogliśmy w organizacji, bo trzeba nam i dobrej zabawy i dobrej rodziny. Myślę, że powinniśmy wszyscy docenić czas spędzony w gronie najbliższych, bo to wartość sama w sobie, to chwile nieporównywalne z niczym…
     Nie zabrakło także krótkiej prelekcji szkolnej pedagog. Krótkie otwarcie uświetniły występy dzieci. Szczególnie zapadnie w pamięci popis dwójki szkolnych kabareciarzy, którzy w krzywym zwierciadle pokazali blaski i cienie funkcjonowania najmniejszej komórki społecznej.
     Jak stwierdziła Iwona Fudała pomysł i chwytliwe hasła wymyśliły wspólnie z dyrektor szkoły Joanną Maćkowiak. Wkrótce dołączyła się także gmina, a kiedy pomoc zaoferowali dorośli mieszkańcy Oleśnicy impreza nie mogła niewypalić… Przez cały czas na sąsiadujących z miejscem piknikowania stanowiskach odbywały się gry i zabawy rodzinne. W międzyczasie zorganizowano dwa konkursy plastyczne - na plakat informacyjny z festynu – (nagrodą jest wyjazd integracyjny całej klasy na pizzę) oraz konkurs indywidualny w dwóch kategoriach: klas 0 – III i IV –VIII, który obok rodziców oceniały przedstawicielki gminnego samorządu. Całość zakończył wspólny spacer do Papierni – miejsca wyjątkowo urokliwego. Dodajmy, że o ognisko, gdzie dochodziły smakowite kiełbaski pieczołowicie dbał tradycyjnie Pan Marian Flitta.
    Dziękujemy społeczności szkolnej i mieszkańcom Oleśnicy za pomoc, a Gminie i p. Joannie Maćkowiak za to, że włączyli się w ten pomysł. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa VIII i to nie tylko za przygotowanie programu artystycznego, ale za całokształt pracy jaki włożyli podczas całego roku szkolnego. Ta grupa wysoko zawiesiła poprzeczkę – spisali się na szóstkę – podsumowała radna.
                                                                                                                                                                                                                      K     Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do MegaMisji!. Od września ruszamy z zajęciami, Fundacja Orange pomoże nam uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu. Nie możemy się doczekać :) MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną. Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.
                                                                                                                                                                                           S.N.

magamisja       Dnia 7 czerwca 2019 r. odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej. Nasza drużyna w składzie: Julka Gotszling, Ania Klaszyńska, Franciszek Borkowski i Stanisław Borkowski po raz kolejny nie zawiedli zdobywając II zaszczytne miejsce na podium. Miejmy nadzieję, że ich następcy również będą trzymać wysoki poziom. Jeszcze raz gratulacje dla całej drużyny!
                                                                                                                                                                        B.D.      31 maja 2019 r. w Chodzieskim Domu Kultury na długo pozostanie w pamięci całej społeczności  szkolnej. Oto z rąk rodziców – Komitetu Fundacyjnego - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy  otrzymała sztandar, którego pomysłodawcą był Pan Kamil Sobkowiak.
      Uroczyście i godnie zorganizowana uroczystość w sali CHDK-u zgromadziła wielu gości, a wśród nich fundatorów sztandaru, przedstawicieli władz, dyrektorów szkół gminnych, rodziców, nauczycieli, uczniów oraz przyjaciół szkoły.
     Dyrektor szkoły Pani Joanna Maćkowiak, witając zgromadzonych, szczególnie podkreśliła wagę wydarzenia i rolę uczniów, bo to przede wszystkim oni są adresatami oczekiwań i pokładanych w nich nadziei – „oni są przyszłością szkoły”. Bardzo gorąco podziękowała również za okazane wsparcie zwłaszcza Pani Wójt Gminy Chodzież –  Kamili Szejner oraz fundatorom, bez których niemożliwe byłoby świętowanie tego wydarzenia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nadszedł moment najbardziej podniosły - przekazanie nowego sztandaru w ręce dyrektor szkoły. Następnie poczet sztandarowy uczniów dokonał jego prezentacji. Awers ozdabia wizerunek patronki na granatowym tle otoczony srebrnym napisem Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej –Curie w Oleśnicy. Poniżej widnieje kopia podpisu polskiej noblistki. Natomiast biało-czerwony rewers sztandaru w tle zawiera godło państwowe, czyli białego orła z głową w koronie zwróconą w prawą stronę. Jego rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu oraz gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Wokół orła umieszczono, wyszyty czerwonymi nićmi, napis: BÓG, HONOR, OJCZYZNA, NAUKA. Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, Narodu i Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła.
     Dopełnieniem całej uroczystości były występy utalentowanych uczniów oraz imponująca wystawa prac plastycznych i literackich uczniów, którzy wytrwale i rzetelnie przygotowywali się do tej podniosłej chwili.